Kontakt

Våra representanter till din hjälp – Kontakta oss gärna!

Kontakt

Försäljning och marknadsföring

Arttu Vuoristo

Försäljningschef, projektförsäljning

Arttu Vuoristo

+358 50 357 5508

arttu.vuoristo@recion.com

Laura Pulliainen

Försäljningsingenjör, projektförsäljning och marknadsföring

Laura Pulliainen

+358 50 463 6122

laura.pulliainen@recion.com

Projektledare, Projektförsäljning

Kimmo Syrjä

+358 40 058 8548

kimmo.syrja@recion.com

Projektchef, naturgas

Olli-Pekka Nummi

+358 40 577 7745

olli-pekka.nummi@recion.com

Olli Poutiainen

Försäljningschef, tillverkning

Olli Poutiainen

+358 400 374 730

olli.poutiainen@recion.com

Esa Kukkola

Försäljningschef, tillverkning

Esa Kukkola

+358 50 342 7549

esa.kukkola@recion.com

Esa Räihä

Exportchef, tillverkning

Esa Räihä

+358 40 544 0530

esa.raiha@recion.com

Pekka Poutiainen

Chef, galvanisering

Pekka Poutiainen

+358 40 830 7342

pekka.poutiainen@recion.com

Chef, tjänster för kraftverk

Juha Tolonen

+358 50 443 1490

juha.tolonen@recion.com

Projektchef, tjänster för kraftverk

Jarkko Lehtonen

+358 40 779 6987

jarkko.lehtonen@recion.com

Jukka Hämäläinen

Chef, kärnkraft

Jukka Hämäläinen

+358 40 557 8158

jukka.hamalainen@recion.com

Andrey Usachev

Distriktsförsäljningschef, Baltikum

Andrey Usachev

+372 58868155

andrey.usachev@recion.com


Konstruktion, inköp, fabriks- och byggplatsresurser

Jyrki Mettälä

Chef, konstruktion

Jyrki Mettälä

+358 40 729 9064

jyrki.mettala@recion.com

Mika Toivonen-Flinkman

Chef, inköp

Mika Toivonen-Flinkman

+358 50 390 5814

mika.toivonen@recion.com

Veikko Suihkonen

Chef, verkstad

Veikko Suihkonen

+358 50 439 6606

veikko.suihkonen@recion.com

Chef, byggplatsresurser

Katri-Helena Kolmonen

+358 50 413 2540

katri-helena.kolmonen@recion.com


Ledning

Jari Salo

VD

Jari Salo

+358 50 543 4998

jari.salo@recion.com

Mika Streng

Direktör, projekt

Mika Streng

+358 40 573 4078

mika.streng@recion.com

Direktör, försäljning och marknadsföring

Sami Lahdensuo

+358 40 505 1878

sami.lahdensuo@recion.com

Andreas Berglund

Landchef, Sverige

Andreas Berglund

+46 70 625 7703

andreas.berglund@recion.com

Business Controller, Ekonomi

Linda Häihänen

+358 50 560 7878

linda.haihanen@recion.com

Kvalitetschef

Minna Törrönen

+358 500 674 799

minna.torronen@recion.com

Direktör, HR

Suvi Vainio

+358 45 6577893

suvi.vainio@recion.com


Vi vill göra rätt – vår visselblåsartjänst

Vi strävar efter att upprätthålla ett öppet affärsklimat och en hög affärsetik. Vår Visselblåsartjänst är en kanal för att slå larm om oegentligheter som påverkar människor, vår organisation, samhället eller miljön. Tjänsten minskar risken för att ett missförhållande ska uppstå. Den visar vår vilja att vara en aktör som tar ansvar mot oetiskt beteende. Du behöver inte ha bevis för din misstanke, men alla meddelanden ska lämnas i god tro.

Vi erbjuder en säker kanal för anonym rapportering och dialog. Denna tjänst hanteras av en extern part, WhistleB.

Rapporteringskanal för anonym rapportering och fortsatt dialog: report.whistleb.com/sv/recion